1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. AKP'lilerden eşcinseller için çirkin sözler! 'Ahlaksızlıktır o'
AKP'lilerden eşcinseller için çirkin sözler! 'Ahlaksızlıktır o'

AKP'lilerden eşcinseller için çirkin sözler! 'Ahlaksızlıktır o'

Eşcinsellerin sorunlarının araştırılması amacıyla tartışmaya açılan önerge Meclis Genel Kurulu'nda reddedildi. AKP'li milletvekilleri ise oldukça çirkin ifadeler kullandılar.

A+A-

Eşcinsellerin sorunlarının araştırılması amacıyla CHP tarafından Meclis Genel Kurulu'nda tartışmaya açılan önergenin gündeme alınması talebi reddedildi.

AA'nın haberine göre, önerge üzerinde konuşan CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, "Bakın, bugün artık dünyada 'El Fatiha' isimli bir örgüt var. Dünyada 20’ye yakın ülkede örgütlü; eşcinsel, cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği farklı olan Müslümanların, onların ailelerinin, arkadaşlarının bir örgütü. Bugün dünyanın pek çok ülkesinde inançlı Müslüman eşcinseller, transseksüeller, geyler, lezbiyenler örgütleniyorlar ve kendi toplumlarını da yavaş yavaş da olsa değiştiriyorlar. Biz inanıyoruz ki cumhuriyet cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği söz konusu olduğunda da kimsesizlerin kimsesi olacak, sahipsizlerin sahibi olacak." dedi.

AKP'li Korkmaz: 'Ahlaksızlıktır o'

AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, "O söylediğin ahlaksızlık. Ahlaksızlıktır o." diye bağırınca Meclis Başkanvekili Meral Akşener tarafından uyarıldı. Korkmaz salonu terk etti.

Ertuğrul Kürkçü: 'Bütün mesele, homo olmadığın halde homonun hakkını savunmaktır'

CHP'nin önergesini destekleyen BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de "İlk kez bir eşcinsel bireyle cezaevinde karşılaştım. Sordum kendisine: Niye böyle yapıyorsun? Bana verdiği cevap son derece basit, temel ve sonuna kadar insaniydi; 'Aşığım ağabey, ne yapacaksın?' Bu cevaba verecek hiçbir karşılığım yoktu. Biz eşcinsel onur yürüyüşüne katıldığımızda 'Bunlar homoymuş' dedi. Doğrusu, öyle olsam da hiçbir şey fark etmezdi ama bütün mesele, homo olmadığın halde homonun hakkını savunmaktır." şeklinde konuştu.

AKP'li Dağoğlu: 'Eşcinseller normal değil'

AKP İstanbul Milletvekili Türkan Dağoğlu ise "Ben bir tıp doktoru olarak bunun ne olduğunu bilmek isterim. Bu biyolojik bir kusur mudur, sosyolojik bir olay mıdır, yoksa bu psikolojik bir durum mudur?

Amerika'da ve Avrupa'da psikiyatri dernekleri bunu araştırdı ve şöyle bir sonuca varıldı; bu normaldışı bir davranıştır. Bu normal bir davranış değildir. Kadının kadınla, erkeğin erkekle evlenmesi bir hak değil, bilakis cinsel kalıpların ters yüz edilmesini marifetmiş gibi ortaya koyan toplumsal bir bozulmanın önünü açan bir uygulamadır." dedi.

Dağoğlu'na karşı CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak da "Ben lisans ve lisansüstü eğitimimi Amerika'da aldım. 1974 yılında Amerika'daydım, 1974 yılında Amerika bu konularda o kadar geri bir ülkeydi ki, mesela zencilerin beyazlardan daha aptal olduklarını iddia eden bilim adamları vardı. Onun için, 1974'te yapılan araştırmalar 2013 yılında ‘ilimdir, bilimdir’ diye bize sunulamaz." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.