1. WEB TV

  2. POLİTİKA

  3. AKP'li yazardan MHP'ye çok sert yazı

AKP'li yazardan MHP'ye çok sert yazı

Uzun süredir Erdoğan'a koşulsuz destek pozisyonundan aniden eleştirilere başlayan MHP ve Bahçeli cephesine AKP'li köşe yazarından sert çıkış geldi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin referandum öncesi başlattığı Erdoğan desteği açılımı TBMM'de adeta AKP MHP ortaklığına dönüşmüştü. Ama son günlerde eski günleri aratmayacak eleştiriler yeniden başladı. İşte AKP medyasına yansıyan kısmı.

NEDEN ATARLANIYOR

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi Faruk Aksoy, bugünkü köşesinde "MHP durup dururken neden atarlanıyor?" başlıklı bir yazı kaleme aldı. 

 "AK Parti/MHP uyumuyla siyasi dengeler kuruldu, uzun zamandır işler sorunsuz ilerliyor. Bazı gereksiz açıklamalar, beyanlar olmasa daha da iyi olacak ya neyse…" diyen Aksoy, "AK Parti, her olayda, laik ve demokratik cumhuriyetin muhafazası konusunda, MHP’ye hesap vermek zorunda değil. Hiçbir partinin, hiçbir partiye ayar verme yetkisi de yoktur, hakkı da yoktur" ifadelerini kullandı.İşte Faruk Aksoy'un Yeni Şafak'ta bugün yayımlanan yazısından ilgili kısım şöyle: 

DESTEĞİNİ ÖVDÜK AMA

Dış darbelere, tehditlere karşı MHP’nin duruşunu, desteğini övdük, iktidar olmasa da muhalefet partisinin ülkeye ne kadar faydalı olabileceğini yazdık, çizdik, anlattık.Fakat 15 Temmuz’dan bu yana, özellikle de 16 Nisan referandumundaki desteğinden sonra, MHP’nin daha vakur, daha mütevazı, daha sakin olması gerekir.

MHP'YE HESAP VERECEK DEĞİLİZ

Birisi çıkıyor, eyalet sisteminden bahsediyor, atıp tutuyor, MHP, AK Parti’yi tefe koyuyor; birisi çıkıyor, yeni bir devletten bahsediyor, MHP, AK Parti’yi, yaylım ateşine tutuyor, bu böyle olmaz ki…AK Parti, her olayda, “laik ve demokratik cumhuriyetin”muhafazası konusunda, MHP’ye hesap vermek, MHP’nin şüphelerini gidermek zorunda değil ki…

AYAR VERME HAKLARI YOK

Demem odur ki, hiçbir partinin, hiçbir partiye ayar verme yetkisi de yoktur, hakkı da yoktur, mesele Türkiye meselesidir ve bu ülke tarihinin en parlak günlerini de AK Parti döneminde yaşamıştır. Anlaştık…Kaynak: Yandaş yazardan: "MHP'ye hesap verecek halimiz yok, vakurlu olun" 

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
    Benzer Videolar