1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP'DEN 12 YIL SONRA ANAYASA İSYANI
AKP'DEN 12 YIL SONRA ANAYASA İSYANI

AKP'DEN 12 YIL SONRA ANAYASA İSYANI

Terör örgütü kurucusu ile doğrudan yaptığı anlaşmayı yasal zemine uydurmakta zorlanan AKP Hükümeti İçişleri Bakanı üzerinden "Tanımıyoruz" feryatları seslendirmeye başladı.

A+A-

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Anayasa'nın kötü bir anayasa olduğunu söylememize engel bir durum yok, olsa da tanımıyoruz" dedi. 12 Yıldır tek başına iktidar olma avatajını kendisine sağlayan Faşist Darbe Anayasasından şikayet etmeyen AKP sızlanmaya başladı. Terör örgütü kurucusu ile doğrudan yaptığı anlaşmayı yasal zemine uydurmakta zorlanan AKP Hükümeti İçişleri Bakanı üzerinden "Tanımıyoruz" feryatları seslendirmeye başladı. 

DARBE ANAYASASI OLDUĞU 12 YIL SONRA AKLINA GELMİŞ

TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam MHP’nin İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında verdiği gensorunun gündeme alınması görüşüldü. İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptığı konuşmada, "Anayasa'ya, evet, yemin ediyoruz, uyuyoruz ama bu Anayasa'nın kötü bir anayasa olduğunu söylememize engel bir durum yok, olsa da tanımıyoruz. Bu Anayasa, darbe anayasasıdır, kötü bir anayasadır, doğru dürüst bir anayasa değildir” dedi. Gerçek derdine konuşmasında gelmeyen Ala, Anayasanın kendileri için en sıkıntılı yanının PKK Anlaşması ve Erdoğan'ın yanıp tutuştuğu Başkanlık sistemi olduğu konusuna değinmedi.

BARAJI KALDIRALIM TEKLİFLERİNE SAĞIR

Bakan Ala'nın Meclis tutanaklarına da yansıyan konuşmasının bir bölümü şöyle; "Yine, bana arkadaşlarımız diyor ki: "Anayasa." Anayasa'ya, evet, yemin ediyoruz, uyuyoruz ama bu Anayasa'nın kötü bir anayasa olduğunu söylememize engel bir durum yok, olsa da tanımıyoruz. Bu Anayasa, darbe anayasasıdır, kötü bir anayasadır, doğru dürüst bir anayasa değildir. Onun için, Türkiye Büyük Millet Meclisini…Bakın, son bir şey söyleyeceğim: Anayasa'da diyor ki: Milletindir egemenlik. Millet bu egemenliğini devletin anayasal kurumları eliyle kullanılır. Katılıyor musunuz buna Allah aşkına! Millet bu egemenliğini milletvekilleri eliyle kullanır ve referandum yoluyla kullanır. Hiçbir anayasal kurum millet egemenliği kullanma yetkisine sahip değildir, tanımıyorum. Bunda ne var? Bu Anayasa, onun için, behemahâl ve derhâl değişmelidir. Milletin iradesini gasbetmiş, satır aralarına gizlemiştir, söküp çıkarıp millete teslim etmek bizim görevimizdir."
MHP'nin İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.