1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP'DE TAHT KAVGASI BAŞLADI
AKP'DE TAHT KAVGASI BAŞLADI

AKP'DE TAHT KAVGASI BAŞLADI

AKP'de sarayından AKP üzerindeki hakimiyetinden vazgeçmek istemeyen Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında süren kriz liderlik tartışmalarına terfi etti

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerde hükümet adına konuştu. Konuşmasında durduk yerde AKP'de liderlik tartışması başlatan Davutoğlu Erdoğan'dan liderliği devraldığını iddia etti.

ERDOĞAN EFSANE KURUCU OLDU KENDİSİ LİDER

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP’nin liderinin kendisi mi Cumhurbaşkanı Erdoğan mı olduğu yönündeki soru üzerine “Evet, AKP siyasetinin 13 yıllık başarı hikâyesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan. Ben, efsanevi bir kurucu liderden liderliği devraldım. Delegelerimizin tamamının oyunu alarak partinin yeni lideri olarak seçildim” dedi.

YENİ LİDER BENİM

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerde hükümet adına konuştu. Hazırladıkları bütçenin odağında insan olduğunu kaydeden Davutoğlu, demokrasinin öneminden söz etti.Ankara saldırısı sonrasında TBMM’nin açık kalarak çalışmasına ara vermediğine dikkat çeken Davutoğlu, insan ve adalet odaklı bir politika takip ettiklerini söyledi. Kendisinin parti genel başkanlığına gelişinde kaset oyunlarının olmadığını söyleyen Davutoğlu, “Ben partimin bütün delegelerinin oylarıyla efsanevi bir kurucu liderden liderliği devraldım, liderliğin gereğini her an yaparım” dedi.

‘BAŞARI HİKAYESİNİN EFSANEVİ KURUCU LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün, AKP grubuna yönelik “Lideriniz kim?Cumhurbaşkanı Erdoğan mı Başbakan Davutoğlu mu? Buna karar verin” yönündeki eleştirilerine cevap veren Davutoğlu, “Şimdi, bu vesileyle, yeri geldiği için, bakınız, ben herhangi bir arkadaşımın benim yanımda bir başka genel başkana nezaketsiz bir üslupla soru sormasına izin vermem. Zaten arkadaşlarımız böyle bir şey yapmaz -ben sizleri biliyorum- ama grup başkan vekiliniz döndü, ‘AKP’nin lideri kim?’ diye sordu ben buradayken. Haddi değil, bu soru onun haddi değil. Böyle bir şey söylemek istemezdim ama madem ki kapıyı siz açtınız, buyurun, meydan burası; evet, AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikâyesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan.” ifadelerini kullandı. Davutoğlu’nun bu sözleri üzerine AKP grubu sıralarından ‘bravo’ sesleri yükselirken,AKP’li tüm milletvekilleri ve bakanlar, ayakta alkışladı.

‘BENİM LİDERLİĞE GELİŞİMDE KASET OYUNLARI OLMADI’

Davutoğlu, devamında “Ve ben 13 yıllık genel başkanlık görevinden sonra, kurucu liderlikten sonra parti liderliğini kendisinden ilk olağanüstü kongremizde -bizde öyle sık sık kongreye ihtiyaç kalmaz- ‘vefa kongresi’ adını verdiğim, benim kendisine ithafen ‘Bu bir veda değil, vefa kongresi’ dediğim kongrede onurla delegelerimizin tamamının oyunu alarak partinin yeni lideri olarak seçildim. Şimdi, şunun için bunu söylüyorum: Ben partimin bütün delegelerinin oylarıyla efsanevi bir kurucu liderden liderliği devraldım, liderliğin gereğini her an yaparım. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı, olmayacak.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.