1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. AKP ŞİMDİ DE KIZLI-ERKEKLİ APARTLARA EL ATTI
AKP ŞİMDİ DE KIZLI-ERKEKLİ APARTLARA EL ATTI

AKP ŞİMDİ DE KIZLI-ERKEKLİ APARTLARA EL ATTI

Bu iktidardan vatandaşa rahat yok…

A+A-

Denizli'de Pamukkale İlçesi'nin Ak Partili Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Huzur Toplantısı'nda muhtarların apartlarla ilgili şikayeti üzerine yaptığı konuşmada, apartlarda istenmeyen bir çok konunun yaşandığı, bununla ilgili şikayetler geldiğini, apartların kontrol altına alınması gerektiğini söyledi.

Başkan Gürlesin, apart konusunun bir çok konuyu içinde tetiklediğini belirterek; "Apartlar konusu geçmişten gelen bir sıkıntıdır. Ama bir furya var. Kulağıma da çeşitli sıkıntılar geliyor. Tekrar söylüyorum. Şikayet olan yerlerde biz müdahale ediyoruz. Ama bunla beraber genel gireceğiz. Buradan aleni duyulsun. Tabii bunun durdurulması gerekiyor. Bugüne kadar müdahale edilmediyse bizim dönemimizde olacak. Bu dönemde bunun nereye kadar gidecek diye bakacak halimiz yok. Yani yerine göre yıkılacak yer varsa yıkacağız. Bak bu kadar söylüyorum. Önceden bunun kayıt altına alınması gerekiyor. Biraz önceki olay ev büyük bir ihtimalle aparta döndürülmüş özellikle bunların üzerine gidip de hem bunu kayıt altına alınması için zeminini oluşturmak zorundayız. Belediyeye düşen ne varsa yapacağız" dedi.

"BİZ BUNLARIN TEDBİRİNİ ALMAKLA MÜKELLEFİZ"

Apartlarda başı boşluk yaşandığı söyleyen başkan Gürlesin; "Bunun üzerine gidileceğini de ben buradan aleni söylüyorum. Apart konusu maalesef içinde birçok konuyu tetikliyor. Hatta biraz önce kayıt olayında da mevcut bina apartta döndürülmüş ama bizim kayıtlarımıza bu girmemiş. Biz bunun için tabi biz bize ihbar edilen yerlerde müdahale ediyoruz. Ama olmayan yerlere ekipleri göndereceğim bunun bir kontrol altına gönderilmesi gerekiyor. Kendi başına bir başıboşluk var. Ama biz bunların tedbirini almakla mükellefiz. Ve konuda tabi sıkıntılı olan yerlerin daha acil biran önce ulaşılması için bu tabi bize dönen yerini noktasal olaraktan söylerseniz. Biz hemen müdahale etmek istiyoruz. Ama uzun vadede apart olan her yere girilecek. Buradan ne anlıyorsanız anlayın ama bu konunu çözüme kavuşturulması gerektiğini düşünüyorum. Toplumun bozulmasına ve ne olduğu belli olmayan işler artık bunu getirmeye başladıysa arkadaşlar, bir belediye başkanı olarak ben siyaseti dikkate alıyoruz ama buradaki yanlışın da önüne geçmek zorundayım. Bundan dolayı apartların üzerine gidileceğini ben buradan da bildirmiş olayım" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.