1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP İŞTE BÖYLE SEÇİM KAZANACAK
AKP İŞTE BÖYLE SEÇİM KAZANACAK

AKP İŞTE BÖYLE SEÇİM KAZANACAK

Skandal Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal kaplan'ın verdiği soru önergesi ile ortaya çıktı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devletin tüm olanaklarını kullanarak tarafsızlık yemini etmesine rağmen il il dolaşıp AKP'ye oy istemesinin ardından, seçime valilerin desteği ile katılacak AKP Adayları ortaya çıkmaya başladı. Meydana gelen bir olay yaklaşan seçimlerde vatandaşın parası ile makam sahibi olan Valilerin ve personellerinin tüm gücü ile seçimlerde AKP'ye destek olacakları görüntüsünü verdi. Skandal Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal kaplan'ın verdiği soru önergesi ile ortaya  çıktı.

KATILDIĞI YETMEMİŞ KONUŞMA'DA YAPMIŞ

 CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Kocaeli Vali Yardımcısı Fecri Fikret Çelik'in AK Partili bir aday adayının açıklamasına katılıp bir de konuşma yaptığını belirterek, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması için TBMM'ye soru önergesi verdi.

GÜNEY VE GÜNEYDOĞULULARDAN AKP'YE OY İSTEMİŞ

CHP'li Mehmet Hilal Kaplan, "Geçtiğimiz günlerde AKP Kocaeli milletvekili aday adayı Zeki Canşi, Kocaeli’de bulunan çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya geldi. Toplantıya Kocaeli Vali Yardımcısı Fecri Fikret Çelik de katıldı. Canşi’nin toplantısına katılan Vali Yardımcısı Çelik, bir de konuşma yaparak Zeki Canşi için destek istedi" dedi. Kaplan, "Toplantıda konuşan Çelik, 'Canşi değerli bir dostumuz. Adaylıklarla ilgili çalışmaları sürüyor. Kentimizin neredeyse yarısı Doğu ve Güneydoğu bölgesinden. Bu potansiyelin yüzbinlerce seçmeni var. Ancak temsiliyeti beklendiği noktada değil. Bölgemizin temsiliyeti adına Canşi’nin milletvekili adaylığının doğru olacağı kanaatindeyim' demiştir. Devletin bürokrat ve idarecilerinin tarafsızlıklarını koruyarak herkese eşit bir mesafede davranması gerekirken, Kocaeli Vali Yardımcısı bu tutumuyla ve açıklamalarıyla taraf olduğunu göstermiştir" diyerek, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya şu soruları yöneltti:

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA

"Basına da yansıyan bu durum, vali yardımcısının devletin imkanlarını ve konumunu kullanarak iktidar partisinin yanında olduğunu göstermesi, görevi kötüye kullanma olarak da nitelendirilmektedir. Kocaeli halkı tarafından bulunduğu makamı siyasi beklentileri doğrultusunda kullandığı yönünde kanı oluşan vali yardımcısı hakkında, Bakanlığınız yada Kocaeli Valiliği tarafından bir inceleme başlatılmış mıdır? Kocaeli Vali Yardımcısı bu tutumuyla ve açıklamalarıyla taraf olduğunu göstermiştir. Yaklaşan seçim sürecinde bu tarz olayların yaşanmaması için idareci ve bürokratların taraflı davranmalarını önleme adına bir genelge yayınlamayı düşünüyor musunuz?"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.