1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ABDULLAH GÜL'ÜN KİTABINA AKP'DEN İLK TEPKİ
ABDULLAH GÜL'ÜN KİTABINA AKP'DEN İLK TEPKİ

ABDULLAH GÜL'ÜN KİTABINA AKP'DEN İLK TEPKİ

Cemaat ile meydana gelen çatışmayı yıllarca inkar eden AKP yöneticileri şimdi de Abdullah Gül ve Erdoğan arasında her geçen gün daha da şiddetlenen iktidar mücadelesini gizlemeye çalışıyorlar

A+A-

 

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başdanışmanı Ahmet Sever'in satışa çıkan "Abdullah Gül ile 12 yıl" başlıklı kitaba ilk tepki Bakanı Taner Yıldız'dan geldi.

AHMET SEVER'İN KİTABI SORULDU

Basın toplantısında bir gazetecinin "11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresince yaşadıkları ve söyledikleriyle ilgili bir Kitap yayınlandı bu kitapta da bazı sözleri dikkat çekiyordu. Ben aşağı insem Türkiye'yi eski parlak günlerine geri götürürüm haklarında yolsuzluk iddiaları bulunan 4 bakanı Yüce Divan'a gönderirim şeklinde bazı dikkat çekici başlıklar var. Bunlarla ilgili sizin değerlendirmeniz görüşünüz ne olacak?" sorusu üzerine Taner Yıldız şunları söyledi:

"TARİHİ GERÇEKLER DANIŞMANLAR ARACILIĞIYLA AKTARILMAMALI"

"Öncelikle 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında bir ayrılık oluştuğu intibaını vermektedir. Bazı cümleler ben buna katılmıyorum tarihi gerçeklerin bir danışman veya kitap vasıtasıyla aktarılıyor olması şu anda böyle bir üslubun çok daha gerisinde kalmıştır, şu anda usül esasın önüne geçmiştir.

BU YAYINLAR İKİ CUMHURBAŞKANIMIZIN BAKIŞINI DEĞİŞTİRMEYECEKTİR"

Böyle bir ortamda bu konuların bu şekilde tartışılıyor olması bir anne baba şevkatiyle bakan her iki Cumhurbaşkanımızın da gerek davasına gerekse ülkemize olan bakış açısını değiştirmeyecektir. İki samimi insanın arasını bu tür cümleler giremez en fazla her iki kurucu üyenin de yani Cumhurbaşkanlığı sıfatlarından daha önce partimizin iki kurucu üyesinin de birbirine olan samimiyeti bizler tarafından bilinmektedir.

 'MESAJLAR DOSTLUĞU BOZAMAZ"

Ayrıca her iki Cumhurbaşkanımızın da üslubu danışmanları vasıtasıyla verecekleri mesaj yerine kendi aralarında konuşmalarıyla gerçekleşmektedir. Tabi ki mizaçlar üsluplar farklı olabilir ama esasında davaya olan ve ülkeye olan bağlılıkları ön plandadır. O yüzden böyle bir kitabın bu şekliyle üslubun esasının daha önüne geçecek şekilde yayınlanmış olması da enteresandır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.