1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. 5 YIL ÇALIŞANLARA 1 YIL YIPRANMA PAYI
5 YIL ÇALIŞANLARA 1 YIL YIPRANMA PAYI

5 YIL ÇALIŞANLARA 1 YIL YIPRANMA PAYI

"Başbakan'dan müjdeyi aldık"...

A+A-
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Metin Memiş, hükümete sundukları 6 talepten 3'ünün kabul edildiğini 3'ü ile ilgili de çalışma yapıldığını söyledi.
Memiş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan sağlık çalışanlarının her 5 yıllık çalışmaya karşılık 1 yıl yıpranma payı müjdesi aldıklarını müjdeledi. 
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yardımcıları ile birlikte sendikanın Kahramanmaraş Şubesi tarafından düzenlenen programa katıldı. Bir restoranda düzenlenen geceye Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Çitil, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener ve sağlık çalışanları katıldı.
 
Gecede konuşan Metin Memiş, sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili hükümete sundukları 6 talepten 3'ünün kabul edildiğini, 3'ü için ise çalışma yapıldığını söyledi. Memiş, Başbakan Erdoğan'dan sağlık çalışanlarının taleplerinden biri olan her 5 yıl çalışmaya karşılık 1 yıl yıpranma payı verileceği müjdesini aldıklarını da belirterek, "Uzun yıllardan bu yana ısrarla talep ettiğimiz yıpranma payı konusunda sağlık çalışanlarına beş yıllık çalışmaya karşılık bir yıl yıpranma verilmesi konusunda Başbakan sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan müjdeyi aldık. Yapılacak yansıma geçmiş yıllara dönük verilecek ve emeklilik yaşında ise 20 yıl çalışan arkadaşımız 4 yıl alacak, bunun emeklilik yaşına yansıması da 2 yıl olacak. İnşallah tüm sağlık çalışanlarını kapsaması için çalışmalarımız devam ediyor. Eylül ayındaki Torba Yasa'nın içine konulması planlanıyor" dedi.

Memiş, sağlık çalışanlarının iş yükünün dönüşüm süreciyle birlikte beş kat arttığını ve en büyük emek sahibi sağlık çalışanlarının beklentiler içine girdiğini ifade ederek, "Eğer eşler sağlık çalışanıysa aylık sekizer nöbet tutarlarsa, çocukları da varsa mecburen birisinin evde kalması gerekiyor ve eşler birbirlerini 16 gün göremiyorlar. Başbakanımıza bu anlamdaki mağduriyeti aktarıp kreş talebinde bulunduk. Başbakanımız açılması noktasında talimat verdi" diye konuştu.
Memiş, sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili hükümete sunulan; ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, kamu personeli olmayan hizmetlilere kadro verilmesi ve ek göstergeden sağlık çalışanlarının faydalanmasıyla ilgili taleplerine yönelik de çalışma yapıldığını sözlerine ekledi.
Yemek yenilen gecede Sağlık Sen Kahramanmaraş Şubesi tarafından Memiş'e çeşitli hediyeler verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.