1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 3. Erdoğan Geliyor
3. Erdoğan Geliyor

3. Erdoğan Geliyor

.

A+A-

SAHNEYE BAMBAŞKA BİR ERDOĞAN GELİYOR

 Seçim kampanyasını 15 Şubat’ta başlatacak olan AKP’nin seçim bildirgesinde Erdoğan’dan “Yeni Türkiye’nin İstiklal Mücadelesi Lideri” diye söz ediliyor . Gezi olayları ve 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu ardından büyük oy kaybettiği anketlere bile yansıyan AKP ve Başbakan Erdoğan'ın yerel seçim kampanyasında öncekilerden değişik bir strateji izleyeceği belirtiliyor. Taraf gazetesinin verdiği habere göre, yerel seçim sürecinde vatandaş yepyeni bir Erdoğan görecek. Kaybettiği büyük destek yüzünden büyük kriz yaşayan AKP'nin "yerel seçimler" için "kader seçimimiz" söylemi ile teşkilatlarını uyardığı siyasi kulislerde konuşuluyordu. İçeride ve dışarıda son 1 yıldır izlediği politiklar yüzünden büyük eleştiri ve tepkiler alan Erdoğan'ın seçim süresinde yepyeni sloganlar ile vatandaş karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.


Sık sık söylemlerinde ki değişiklikler yüzünden hakkında "Bir Başbakan iki Erdoğan" adlı video yapılıp paylaşılan, Erdoğan'ın yeni seçim stratejisi söylemleri için "3. Erdoğan" geliyor yorumları yapılmaya başladı bile.

BAŞKAN ADAYLARINA BÜYÜK GÖZALTI


AKP, 15 Şubat’ta yerel seçim kampanyasına start vermeye hazırlanıyor. Genel Merkez Seçim Koordinasyonu Merkezi, belediye başkan adaylarını “hafiye” gibi izleyecek. İl Seçim Koordinasyonu Merkezleri, genel merkeze adayların çalışmaları ile ilgili günlük rapor iletecek.


İktidar partisinin 30 Mart yerel seçimlerine yönelik çalışmaları AKP Genel Merkezi’nde İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın başkanlığındaki Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından planlanıyor. Her ilde bulunan Seçim koordinasyon merkezi, belediye başkan adaylarının günlük programlarını (ziyaret, toplantı, basın toplantısı, yerel basın v.b) belirleyecek. Adayla birlikte gençlik ve kadın kollarından da birer kişinin olduğu 10 kişilik bir ekibin katılacağı programlar, sabah namazıyla başlayıp gece yarısına kadar sürecek. Adayların günlük programlarına riayet edip etmedikleri, genel merkezdeki Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından da kontrol edilecek. İllerden Ankara’ya iletilecek günlük raporların yanı sıra ani telefonlarla da adayların belirlenen programlara uyup uymadıkları test edilecek.YENİ SEÇMEN


Yerel seçimleri “kader seçimi” gibi gören AKP, kapı kapı dolaşacak 2 milyon seçim görevlisini hem eğitti hem de nasıl davranmaları gerektiği konusunda kitapçık dağıttı. 2 milyon görevli, seçmen listelerini önlerine alıp adreslere ziyaretlerde bulunacaklar.


AKP’nin seçim kampanyası yine reklamcı Erol Kolçak tarafından yürütülecek. Partinin kampanyada kullanacağı seçim müzikleri de farklı farklı olacak. Her bölgeye özgü seçim şarkısı belirlenecek. Örneğin Güneydoğuda Kürtçe seçim şarkısı olacak.


YENİ SIFAT


Bugüne kadar “dünya lideri” olarak takdim edilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sıfatı da 17 Aralık’ın da etkisiyle dönüşüme uğradı. Seçim kampanyası boyunca Erdoğan, “Yeni Türkiye’nin İstiklal Mücadelesi Lideri” olarak anılacak. Erdoğan, rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesinin başladığını duyurmuş ve “Yeni süreç, yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesidir. Devlet içinde paralel yapıya kesinlikle izin vermeyeceğiz” demişti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.