• BIST 78.739
 • Altın 126,866
 • Dolar 3,1113
 • Euro 3,3879
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 11 °C
 • İzmir 18 °C
 • Antalya 21 °C
 • Tekirdağ 12 °C
 • Sakarya 13 °C
 • CLINTON MAİLİNDEN ORTADOĞU'NUN BÖLÜNMESİ ÇIKTI
 • BBC; TÜRKİYE'NİN SKANDAL ÇOCUK TACİZİ YASASINI YAZDI
 • ÇOCUK TECAVÜZÜ SAYISINDA İNANILMAZ RAKAMLAR
 • CLINTON MAİLİNDEN ORTADOĞU'NUN BÖLÜNMESİ ÇIKTI
 • BBC; TÜRKİYE'NİN SKANDAL ÇOCUK TACİZİ YASASINI YAZDI
 • ÇOCUK TECAVÜZÜ SAYISINDA İNANILMAZ RAKAMLAR

3. ANKARA PATLAMASINA DÜNYA NE DEDİ

3. ANKARA PATLAMASINA DÜNYA NE DEDİ
Saldırının ardından Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarına erişim mahkeme kararıyla engellendi.

ANKARA'daki patlamayı uluslararası haber ajansları ve İngiliz yayın kuruluşu BBC son dakika haberi olarak duyurdu.

-BBC News: Ankara'daki patlamada onlarca kişi öldü

Türkiye'nin başkenti Ankara'da meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 25 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı. Geçtiğimiz ay yine Ankara'da meydana gelen patlamada 29 kişi ölmüş, onlarca kişi yaralanmıştı. Ankara'da son altı ay içinde üç patlama meydana gelirken Türkiye çoklu güvenlik tehdidiyle karşı karşıya.

-Guardian: Ankara büyük bir patlamayla sarsıldı

Ankara'nın ulaşım merkezinin yakınındaki patlamada ilk belirlemelere göre 27 kişi hayatını kaybetti. Güvenlik yetkilileri patlamanın bomba yüklü bir aracın patlatılmasıyla meydana geldiğini açıkladı.

-Independent: Ankara'daki bombalı patlamada en az 27 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'nin başkenti Ankara'nın Kızılay bölgesinde otobüs durağı yakınlarındaki patlamada en az 27 kişi hayatını kaybetti. Gelen haberlere göre, patlama, bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu meydana geldi

-Daily Mail: Ankara'daki bombalı aracın patlaması sonucu 27 kişi öldü

Türkiye'nin başkenti Ankara'da bombalı aracın patlaması sonucu en az 27 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı. Patlama, Ankara'nın en büyük meydanı Kızılay Meydanı'nın yakınlarındaki Atatürk Bulvarı'nda meydana geldi. Patlamanın ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, acil güvenlik toplantısı düzenliyor.

KATLİAMDAN YORUMSUZ KARELER + 18

foto-galeri-kopru-049.jpg

-Financial Times: Ankara'daki patlamada en az 27 kişi öldü

Ankara'nın en merkezi ulaşım noktasında meydana gelen patlamada en az 27 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı. Başkentte bir aydan daha az süredeki ikinci ölümcül patlamada, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Hükümet patlama ile ilgili yayın yasağı koydu.

-Sky News: Ankara'daki bombalı aracın patlaması sonucu 27 kişi öldü

Türkiye'nin başkenti Ankara'daki kalabalık otobüs durağının yakınındaki patlamada en az 75 kişi yaralandı. Patlamanın bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu meydana geldiği belirtildi.

İNGİLTERE BAŞBAKANI KINADI

Cameron, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, " Ankara ve Fildişi Sahilleri'nde meydana gelen kahredici olaylardan dehşete düştüm. Olaydan etkilenenlerin acılarını paylaşıyorum" diye yazdı

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ise Twitter hesabından yazdığı mesajda, halen İngiltere'de olduğunu belirterek, "Ankara'da bir başka bombalı saldırı daha olduğunu duymanın büyük kederi içindeyim. Hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyorum" ifadelerini kullandı.

PATLAMANIN ARDINDAN ERDOĞAN'IN BU GÖRÜNTÜLERİ PAYALŞIM REKORU KIRDI

video-galeri-font-014.jpg

İTALYA BAŞBAKANINDAN MESAJ

İTALYA Başbakanı Matteo Renzi, Türkiye ve Fildişi Sahili'ndeki terör saldırılarına ilişkin bir açıklama yaparak, “Teröristler bize boyun eğdiremeyecek ve bizi sarsamayacak" dedi. İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İtalya Başbakanlığı'nın...

-İTALYA Başbakanı Matteo Renzi, Türkiye ve Fildişi Sahili'ndeki terör saldırılarına ilişkin bir açıklama yaparak, “Teröristler bize boyun eğdiremeyecek ve bizi sarsamayacak" dedi.

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İtalya Başbakanlığı'nın internet sitesinden yaptığı açıklamada, Ankara'daki terör saldırısından ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na derin taziyelerini ifade etti. Bir otele düzenlenen ve 10'dan fazla kişinin öldüğü saldırı nedeniyle Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara'ya da taziyelerini ileten Renzi, "Teröristler, öfkelerini her ne kadar kanlı bir şekilde ortaya koyarlarsa koysunlar, nereyi vururlarsa vursunlar bize boyun eğdirmeyi ve bizi sarsmayı başaramayacaklarını bilmeliler. Uluslararası toplumun onlara cevabı kesin, hemfikir ve kararlı olacaktır" ifadelerini kullandı.

ALMAN BASININDAN SERT TEPKİ

PATLAMA ANINDAN ORTAYA ÇIKAN GÖRÜNTÜLER

video-galeri-font-014.jpg

ANKARA Kızılay'da Pazar günü akşam saatlerinde meydana gelen bombalı saldırı Alman basınında geniş yer tuttu. Alman basınının flaş haber olarak verdiği saldırıya ilişkin bilgiler güncellenerek paylaşıldı.

Alman basını Ankara'daki patlama hakkında şu ifadeleri kullandı;

BİLD ONLİNE: KANLI TERÖR SALDIRISI- TÜRKİYE FACEBOOK'U KAPATTI

“ Türkiye'nin başkenti Ankara'nın kalbinde dört haftadan kısa bir sürede ikinci kez bombalı saldırı gerçekleştirildi. Resmi açıklamalara göre 34 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi yaralandı. Saldırı Pazar günü akşam saatlerinde, 17 Şubat'ta gerçekleştirilen ve 29 kişinin yaşamını yitirdiği bomba yüklü araçla yapılan saldırıya yakın bir mesafede meydana geldi. Saldırının bu kez de bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği duyuruldu. Saldırının ardından Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarına erişim mahkeme kararıyla engellendi. Türk güvenlik birimleri saldırıyı terör örgütü PKK'nın yaptığını düşünüyor."

FRANKFURTER ALLGEMEİNE ZEİTUNG (FAZ): TÜRKİYE^DE PATLAMA: ANKARA'DAKİ PATLAMADA ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

“Türkiye'nin başkenti Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıda 34 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi yaralandı. Sağlık bakanı Müezzinoğlu tarafından patlamada en az bir intihar saldırganının öldüğü açıklandı. Saldırı, 2013 yılında hükümet karşıtı eylemlerin gerçekleştiği Kızılay Meydanı'nda meydana geldi. Bomba yüklü bir araç otobüs durağında patlatıldı. Bir otobüs olmak üzere çok sayıda aracın yandığı görüldü. Saldırıyı şu ana kadar kimse üstlenmedi"

ZEİT ONLEİNE: HÜKÜMET SALDIRININ ARKASINDA PKK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

“ Türkiye'nin başkenti Ankara'da bomba yüklü aracın patlatılması sonucu 34 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık bakanı Müezzinoğlu'nun açıklamasına göre 125 kişi de yaralandı. Türk hükümeti saldırının arkasında PKK'nın olduğunu tahmin ediyor. İlk bulgular buna işaret ediyor. Saldırının intihar saldırısı olduğu düşünülüyor. Saldırganlardan birinin bir kadın olduğu belirtiliyor."

TAGESSCHAU.DE: TÜRKİYE'NİN BAŞKENTİNDE PATLAMA: ANKARA'DAKİ SALDIRIDA EN AZ 34 ÖLÜ

“Türkiye'nin başkenti Ankara'nın merkezinde meydana gelen saldırıda, hükümet tarafında yapılan açıklamaya göre, en az 34 kişi öldü, 125 kişi yaralandı. Güvenlik birimleri intihar saldırısı olduğunu düşünüyor. Başbakan Davutoğlu güvenlik zirvesini topladı. Son olarak Şubat ortalarında gerçekleştirilen bir saldırıda 28 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı PKK yanlısı TAK üstlenmişti."

DEUTSCHE WELLE: ANKARA'NIN GÖBEĞİNDE TERÖR SALDIRISI

“Ankara Kızılay'da meydana gelen saldırıda en az 34 kişinin hayatını kaybettiği, 125 kişinin de yaralandığı açıklandı. İçişleri Bakanı Ala, saldırıyla ilgili ciddi bulgular elde ettiklerini söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Başbakanlık'taki toplantı sonrası yaptığı açıklamada, 34 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Müezzinoğlu, hayatını kaybedenlerden 30'unun olay yerinde 4'ünün de hastanede vefat ettiğini ifade etti. Müezzinoğlu, 125 kişinin de hastanelerde tedavi gördüğünü, 19'unun da durumunun ciddi olduğunu söyledi. Patlamanın meydana geldiği nokta Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı binalarına yaklaşık 300 metre uzaklıkta."

DÜN akşam saatlerinde Ankara'daki patlama olayına geniş yer ayıran İsviçre'nin görsel ve yazılı basını olayı flaş olarak verdi.

İSVİÇRE DEVLET TELEVİZYONU TSR HABERİ ŞÖYLE DUYURDU: ANKARA'DA PATLAMA, 27 ÖLÜ


Akşam saatlerinde 18.45' te Ankara Kızılay'daki Güven parkı yakınında bomba yüklü bir aracın patlaması sonrası 27 kişi hayatını kaybettiği ve 75 kişinin de yaralandığı bilgisinin verildiği haberde bir ay öncede yine Ankara da askeri lojmanların bulunduğu bölgede bomba yüklü bir aracın patlatıldığı 29 kişinin hayatını kaybettiği ve o zaman ki olayın da PKK'nın yaptığı iddia edildiğini belirtti.

LE MATiN GAZETESİ: ANKARA DA MEYDANA GELEN PATLAMADA ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR..

Türk başkentini sarsan patlama olarak duyurulan haberde, "Pazar akşamı Ankara'yı kana buladı. Bir bomba yüklü araç Pazar akşamı Ankara'nın merkezini vurdu. Valiliğin açıklamasında 27 ölü 75 yaralı olduğu açıkladı. Patlamanın otobüs durağı yakınında olması ölü sayısını fazla olmasına sebep oldu “ifadeleri kullanıldı.

BLİCK GAZETESİ : ANKARA'DA EN AZ 34 KİŞİ, BOMBALI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ

Blick Gazetesi haberi şöyle duyurdu: "Türk Başkenti merkezinde bomba yüklü bir araç patlatılınca en aza 34 kişi öldüğü ve 125 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Olay pazar akşamı Kızılay Meydanı'nda bir otobüs durağının yanında oldu. Amerika cuma günü ABD Amerikan Büyükelçiliği yakınında bir saldırının olacağı ihbar edindi ve elçilik uyarıldı"

20 MİNUTES GAZETESİ: ANKARA'DA BİR BOMBA 34 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE 125 KİŞİNİN DE YARALANMASINA SEBEP OLDU

Gazete haberde şu bilgilere yer veri: "Ankara'nın merkezi sarsıldı. Patlama bir otobüs durağının yakınında olması ölü ve yaralı sayısının artmasına sebep oldu. Patlamadan sonra yükselen duman tabakasının 2,5 km.' den rahatlıkla görüldüğü ifade edildi. Olayı hiçbir terör örgütü üstlenmezken gözler PKK, PYD ve TAK örgütlerinin üzerinde yoğunlaşıyor"

ARJANTİN Dışişleri Bakanlığı yayınladığı bir basın bildirisiyle Ankara'da düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Yapılan açıklamada, "Arjantin Hükümeti olarak, Ankara'da meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Türkiyeli yetkililer, Türk halkı ve özel olarak olaydan yaralı kurtulanlarla yakınlarını ve hayatını kaybeden ailelere baş sağlığı ve dayanışma duygularmızı iletmek istiyoruz" ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Haber Artı Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0242 844 30 51 | Faks : 0242 844 30 51 | Haber Scripti: CM Bilişim